خانه » سربند » حقیقت شهادت چیست؟

حقیقت شهادت چیست؟

اگر ما بخواهیم انواعی از حوادث بزرگی را که به وسیله افراد بشر در طول تاریخ روی می دهد، بررسی کنیم، هیچ یک از آنها نمی تواند با عظمت شهادت برابری کند.
اگر پدیده ی جهاد را درست دریابیم، به این نتیجه خواهیم رسید که جان و روح آدمی، با ورود به میدان نبرد هدف دار الهی، و قدم گذاشتن آزادانه به مرز زندگی و شهادت، از جایگاه دنیایی و پست مادی بالاتر می رود و به حقیقت خود می رسد.   شهادت، عبارتست از پایان دادن به حیات دنیایی در کمال هشیاری و آزادی در راه وصول به هدفی که والاتر از حیات طبیعی است.   شهادت، عبارتست از پایان دادن به حیات طبیعی برای دفاع از ارزشها و حیات انسانی افراد جامعه.   شهادت، یعنی تعیین ملاک و میزان و الگو برای زندگی در این دنیا، و بیان اینکه زندگان، بدون آن ملاک ها نمی توانند خود را در حیات واقعی بدانند.  
فردی که شهادت را انتخاب می کند در واقع حیات معقول را انتخاب کرده است زیرا اگر در یک جامعه ای حق زیر پا گذاشته شود و باطل به جولان دادن بپردازد، زندگی در این جامعه عاقلانه نیست و باید با انحرافات مبارزه کرد. هدف از شهادت این است که جامعه ای که در آن زندگی می کنیم را از ناپاکی ها و فسادها خالی کنیم تا زمینه بروز حق و حقیقت در آن فراهم شود، تا در سایه این حقیقت گرایی و حقیقت جویی، انسان ها به کمال شایسته الهی و انسانی خود برسند.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج به حق زینب کبری سلام الله علیها

حتما ببینید

زندگی نامه شهید احمدرضا ابراهیمی خوزانی

مشخصات شهید: نام: سردار شهید احمدرضا ابراهیمی خوزانی فرزند: رحمان متولد: ۸/۲/۱۳۳۷ تاریخ شهادت: ۲۳/۱۲/۱۳۵۹ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *