خانه » اخبار » خط امام (ره) عدالت و پیشرفت را به ارمغان خواهد آورد

خط امام (ره) عدالت و پیشرفت را به ارمغان خواهد آورد

ایرنا/ رییس مجلس شورای اسلامی گفت: خط امام(ره) هم ضامن استقلال و عزت ما است و هم عدالت و پیشرفت را برای ما به ارمغان خواهد آورد.

محمدباقر قالیباف در جلسه روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی افزود: در مجلس یازدهم باید خود را متعهد بدانیم که همه تصمیمات و اقدامات مبتنی بر اصول خط امام باشد، اصلی ترین و پیشرو ترین نماد خط امام هم از دید ما رهبر معظم انقلاب اسلامی است. رهبر انقلاب نماد، شاخص و طلایه دار خط امام است.

وی ضمن تسلیت سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) گفت: یکی از تمایزات خاص حضرت امام خمینی (ره) شخصیت چند بعدی ایشان بود. نکته‌ی مهم این بود که بدون ذره‌ای اغراق وجود شخصیتی ایشان در همه عرصه‌ها در اوج قرار داشت. او عارفی مجتهد، مجتهدی سیاستمدار، سیاستمداری حکیم و حکیمی زمان‌شناس و زمان‌شناسی دوراندیشی بود.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) انسانی به معنی واقعی کلمه، الهی بود. او با همه وجود مردم‌باور بود. همین دو ویژگی بود که با باور به سنت‌های الهی و با تکیه بر مردم هدفی به ظاهر محال را به سرانجام رساند. در مرحله‌ اول حکومت به ظاهر مقتدر منحوس پهلوی را ساقط کرد و در مرحله‌ی دوم زیربنای چالشی اساسی و مبنایی را برای نظام استکباری در دنیا پایه‌گذاری کرد.

قالیباف ادامه داد: او عارفی مجتهد، مجتهدی سیاستمدار، سیاستمداری حکیم، حکیمی زمان شناس و زمان شناسی دور اندیش بود که همه این خصوصیات ذیل دو وجهه بارز شخصیتی او تعریف می‌شد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: اول اینکه امام (ره) انسانی به معنای واقعی کلمه الهی بود و دوم اینکه با همه وجود مردم باور که این دو وجهه اساسی او بود که باعث می شد با باور به سنت‌های الهی و با تکیه بر مردم هدفی به ظاهر محال را به سرانجام برساند.
وی افزود: در مرحله اول حکومت به ظاهر مقتدر رژیم منحوس پهلوی را ساقط کند و در مرحله دوم زیر بنایی چالشی اساسی و مبنایی را برای نظام استکباری در دنیا پایه گذاری کند.
قالیباف یادآور شد: آیا جز با امدادهای الهی و جز با همراهی مردمی از جان گذشته می‌شد نظامی تا بن دندان مسلح گذشته را از پا درآورد. آیا جز با داشتن خدا باوری و مردم باوری ممکن بود وارد جنگی کاملا نابرابر شد و به ظاهر با دست خالی و با راهبرد نه شرقی نه غربی و بدون کمک گرفتن از دو سوی نظام دو قطبی آن زمان به جنگی کاملا نابرابر رفت و در نهایت نیز پیروز و سربلند از آن بیرون آمد.
وی در ادامه گفت: آیا اگر جانشین خلف وی حضرت آیت الله خامنه‌ای خداباوری و مردم باوری این ابرمرد تاریخ را امتداد نمی داد این امکان وجود داشت که انقلاب اسلامی ایران امروز بتواند با این همه تحریم و تهدید و تخریب و هجمه‌های امنیتی و فرهنگی و سیاسی مقابله کند و امروز به نماد و الگوی مقاومت، ایستادگی و استقلال در برابر نظام استکباری بدل شود.
قالیباف افزود: همه ما به اشکالات و ناکامی‌های خود اذعان داریم اما انسان منصف و با اطلاعی نیست که امروز بر تاثیرگذاری انقلاب 40 ساله امام (ره) بر نظام جهانی اعتراف نکند.
انقلاب امام امروز به نخبگان دنیا نشان داده است و ان‌شاء الله در آینده به مردم دنیا نشان خواهد داد. می‌شود در برابر زورگویی‌های پیدا و پنهان سر خم نکرد و ابتدا ابرقدرت‌ها را از برج عاج به پایین کشید و ناتوان بودن آنها را به همه نشان داد و سپس به همه مردم و به خصوص به آزادگان سراسر جهان که جانشان از جنگ‌طلبی و زورگویی و فساد ابرقدرت‌ها به لب رسیده نشان داد که می‌توان بدون پشتوانه مستکبران و با لگدمال کردن خوی استکباری آنان به شرف و عزت و استقلال و آبرو دست پیدا کرد این درسی است که انقلاب امام در طول 40 سال عرضه کرده و تجربه موفق آن امروز دنیا را تحت تأثیر قرار داده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از این رو است که امام خمینی به تعبیر بلند رهبر حکیم انقلاب، معلمِ اوّل عصر جدیداست. عصرجدیدی که انقلاب اسلامی ایران با راهبرد چالش عقَلایی،آن را آغاز کرده است و قواعد حاکم بر نظام ناعادلانۀ جهانی را تحت تاثیر قرار داده است و امروز موفقیتش با شکست آمریکا در عین‌الاسد و ماجرای نفت کش‌های استقلال برای بخش بیشتری از جامعه‌ی جهانی، الهام بخش می‌شود.

وی ادامه داد: آنچه از امامِ بزرگوار ما به یادگار مانده است نشان‌دهنده‌ی این است که روش او و منطق او در واقعیت و در میدان عمل بارها گره‌گشا بوده است. امام، میراث فرهنگی نیست؛ بسیاری تلاش می‌کنند تا امام را در چند جمله تعریف و تمجید و چند عبارت و عکس و خاطره خلاصه کنند و تمام که این بدون شک، بزرگترین ظلم به امام است.
رییس مجلس با بیان این که راه امام، واقعیتی تجربه شده است گفت: در مقاطعِ مختلف تاریخ به عینه‌ دیده‌ایم که هر جا از منطق او فاصله‌ گرفته‌ایم، مشکلات، ما را در بر گرفته‌اند و هر جا مطابق روش او عمل کرده‌ایم به ناگاه و در عین ناباوری تمام ابرقدرتان پوشالی جهان، توانسته‌ایم راه‌حل‌ها را بیابیم و بر مشکلات فائق آییم.

قالیباف افزود: همه‌ درد آنجاست که چرا ما این دو رکن اساسی مکتب امام یعنی خداباوری و مردم‌باوری را در الگویِ مدیریتی داخلی 40 ساله‌ی خود، به طور کامل پیاده نکرده‌ایم. مروری کوتاه به موفقیت‌ها و ناکامی‌هایِ انقلابِ اسلامی نشان می‌دهد که ما هرگاه این دو باور را در کنارِ خودباوری، به‌عنوانِ رکنِ سومِ نگاهِ امام ، دخیل کردیم نتیجه‌های درخشانی گرفتیم.

وی ادامه داد: آیا پیروزیِ انقلابِ اسلامی و موفقیت در دفاعِ مقدس، افزایشِ قدرت دفاعی، پیشرفت‌های علمی، افزایشِ قدرت منطقه‌ای، پیروزی جبهه‌ مقاومت و دیگر مثال‌هایِ ریز و درشتِ موفقیت ما، جز بر پایه‌ی این رکن‌ها به نتیجه رسیده است؟ همین رویکرد تجربه‌شده، راه حل ناکامی‌های امروزِ ما، در تمام مسائل است. ما برای غلبه‌ بر مشکلات راهی نداریم جز حرکت بر مدار خداباوری، مردم‌باوری و باور راسخ به اینکه ما می‌توانیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: بی تردید حرکت بر مدارِ مکتبِ امام، ذیلِ راهبری‌های رهبر الهی و مردمی مقام معظم رهبری باعث قوی‌شدن فرد فرد ایرانی‌های عزیز ما در همه‌ی عرصه‌ها خصوصاً عرصه اقتصادی می‌شود و ایران قوی‌شده از درون، الگوی الهام بخشی برای نظامِ خسته از ظلم جهانی خواهد بود.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: خط امام هم ضامن استقلال و عزت ماست و هم عدالت و پیشرفت را برای ما به ارمغان خواهد آورد. ما در مجلس یازدهم باید خود را متعهد بدانیم که همه تصمیم‌ها و اقداماتمان مبتنی بر اصول خط امام باشد. اصلی‌ترین و پیشروترین نماد خط امام هم از دید ما رهبر معظم انقلاب اسلامی است. رهبر انقلاب، نماد، شاخص و طلایه‌دار خط امام است. امیدواریم خداوند به ما توفیق استقامت در این مسیر و نهایتا روشن شدن چشمانمان به قدوم حضرت ولی عصر (عج) به عنوان مقصد و مقتدای اصلی این راه نورانی را عطا کند،


الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج به حق زینب کبری سلام الله علیها

حتما ببینید

نگرانی سردار جلالی از کاهش جمعیت کشور

ایسنا/ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه زنگ خطر کاهش نرخ موالید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *