خانه » اخبار » روایت امیر حیدری از نحوه رصد کردن مرزها

روایت امیر حیدری از نحوه رصد کردن مرزها

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (سه‌شنبه ۲۶ فروردین) در نشست خبری به مناسبت ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران و بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی ارتش، اظهار داشت: روز ۲۱ فروردین سالروز شهادت شهید قوطاسلو، شهید منفرد، شهید زرهرن و شهید یداللهی ۴ تن از شهدای مدافع حرم نیروی زمینی ارتش در سوریه است که باد و خاطره این شهیدان را گرامی‌ می‌داریم. همچنین ایام شهادت سپهبد شهید صیاد شیرازی و سپهبد قرنی را داشتیم که یاد این شهدا را و شهید حاج قاسم سلیمانی را هم گرامی می‌داریم.

ماموریت اصلی نیروهای مسلح و نیروی زمینی ارتش، دفاع از استقلال و حفظ تمامیت ارضی میهن است که نیروی زمینی قهرمان ارتش در ۳ مقطع مشخص تاریخی توانسته با ولایت مداری و حضور بی‌نظیر خود در صحنه این ماموریت الهی را انجام دهد.

در روزهای اول انقلاب که گروهک‌هایی در غرب کشور سر بر آورده بودند تنها نیروی نظامی منظمی که توانست پوزه آنها را با هدایت حضرت امام(ره) به خاک بمالد، نیروی زمینی است. اعتقاد دارم که نزاجا و ارتش جمهوری اسلامی ایران متولد انقلاب است و در روز ۲۹ فروردین تولد دوباره‌ای پیدا کرد.

 نیروی زمینی در ماه‌های اول جنگ دشمن را شکست داد چرا که نگذاشت دشمن به اهدافی که برای خود تعریف کرده بود برسد.

نقطه عطف سوم نیروی زمینی پس از جنگ است. بسیاری از نیروها از مرز رفتند، اما نیروی زمینی کماکان در مرزها ماند؛ از دهانخ خلیج فارس تا نقطه سه مرزی ایران عراق و ترکیه چراکه منافقین در حال شرارت بودند.

تفاوت‌های ارتش ایران و آمریکا

ما سه تفاوت اساسی با ارتش‌های دیگر کشورها و بالاخص ارتش آمریکا داریم. تفاوت اول ما در ماهیت ارتش‌ها است. ارتش جمهوری اسلامی ایران نیروهایی هستند که بر اساس تعالیم اسلام و مبانی الهی به وجود آمده و بر اساس همین مبانی مدیریت می‌شوند.

نیروهای مسلح ما توسط نایب امام زمان(عج) فرماندهی می‌شود و به دلیل وجود مبارک ولی فقیه است که تلاش نیروهای مسلح جهاد فی سبیل الله محسوب می‌شود. اما نیروهای مسلح آمریکا را چه کسی فرماندهی می‌کند؟ کسی آنها را مدیریت می‌کند که در جهان به رذالت معروف است.

نوع ماموریت‌ها دیگر تفاوت است. شما به ارتش آمریکا نگاه کنید که در خلیج فارس چه کار می‌کند؟ مامورت ارتش آمریکا از بین بردن استقلال کشورها است.

امروز بهترین کارویژه ما در بحث کرونا این است که توان‌مان را برای مبارزه با کرونا در خدمت مردم بگذاریم و حتی حاضریم با تصویب و تصمیم فرمانده معظم کل قوا، توان و تجارب‌مان در حوزه مقابله با کرونا را در اختیار دیگر کشورها بگذاریم.اما شما کارویژه ارتش آمریکا در بحث کرونا را ببینید! کارویژه آنها دزدی و راهزنی دریایی محموله دیگر کشورها است.

در همین ناو هواپیمابر روزولت حدود ۱۰۰۰ نفر به کرونا مبتلا شدند. بعد هم فرمانده این ناو را که این خبر را اعلام کرده بود را برکنار کردند. امروز هم اعلام کردند ناو هواپیمابر ترومن هم در حال ترک منطقه است و امروز وارد دریای مدیترانه شد.

مرزها را مکانیزه رصد می‌کنیم

در غرب، جنوب غرب و مرز مشترک با افغانستان نیروی زمینی مستقر است. ما مرز را با دیوار گوشتی مراقبت نمی‌کنیم، بلکه مرز را با استفاده از فناوری‌های دیجیتالی و سیگنالی روز به صورت مکانیزه رصد می‌کنیم به طوریکه در طول ۲۴ ساعت هیچ فعالیت سیگنالی، انسانی و تحرکی از ما پنهان نیست.

امروز نیروی زمینی به موضوع استمرار عملیاتی جامه عمل پوشانده و به قطب آرامش دادن به مردم رسیده است.

بزرگترین ناوگان بالگردی در کشورهای اطراف‌مان متعلق به هوانیروز ما است. امروز بالگردهای ما در قابلیت جنگ در شب و موشک‌های برد زیاد به آخرین فناوری‌ها دست یافته اند. به بردی در موشک‌های بالگردی رسیده‌ایم که می‌توانیک پوزه دشمن را به خاک بمالیم.

در همین موضوع دفاع از حرم غرش توپخانه نیروی زمینی خواب را از تکفیری‌ها گرفته بود. در بعد زرهی و ضدزره هم قدرت بسیار خوبی خلق شده است.


الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج به حق زینب کبری سلام الله علیها

حتما ببینید

نگرانی سردار جلالی از کاهش جمعیت کشور

ایسنا/ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه زنگ خطر کاهش نرخ موالید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *