خانه » اخبار » گزارش سردار سپهر از یک رزمایش کمک مومنانه

گزارش سردار سپهر از یک رزمایش کمک مومنانه

سردار پاسدار محمدحسین سپهر در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد،‌ اظهار کرد: این رزمایش بر اساس فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر مساوات، همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان، فقرا و اقشار آسیب دیده از بیماری کرونا شکل گرفته است.

مرحله نخست رزمایش که از روز ۲۳ فروردین ماه سال جاری آغاز شده ۵۴ هزار پایگاه بسیج و بیش از ۱۰۰ هزار کانون، واحدو مراکز دیگر زیر پوشش سازمان بسیج در کشور برای به صحنه آوردن کمک های مومنانه مردم در جهت حمایت از نیازمندان و صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا برای جبران بخشی از خسارت این بیماری بسیج شده اند.

این اقدام بسیج باعث می شود در بحث جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم تقسیم کار و تعیین محدوده ها با تعامل و هماهنگی خیلی بهتری صورت گیرد.

 بسیج بر اساس نیازهایی که مردم دارند نه تنها در عرصه کمک به نیازمندان بلکه در عرصه های دیگر مثل غربالگری، کمک به توزیع اقلام بهداشتی، کمک به تولید داروها و تجهیزات مورد نیاز برای پیشگیری و مقابله با کرونا و بسیاری موارد دیگر ورود پیدا کرده است.

سازمان بسیج مستضعفین در قالب این پویش مردمی ابتدا به دنبال شناسایی و تهیه بانک اطلاعاتی برای افراد نیازمند و آبرومند در جامعه است؛ چرا که امکان دارد این بیماری زمان بر باشد و جهادگران وبسیجیان ماه های بیشتری در خدمت نیازمندان باشند.

توزیع عادلانه کمک های نقدی و غیر نقدی به نیازمندان به تناسب نیاز و میزان آسیب های وارده در اثر کرونا، بهره گیری از تمامی ظرفیت های مردمی، گروه های جهادی بسیج و نهادهای حمایتی و تعامل با آنها، فعال سازی تمامی نیکوکاران و هیئت های مذهبی، ائمه جمعه و جماعات، اقدامات رسانه ای و تبلیغات محیطی، استفاده از ظرفیت های فضای مجازی بسیج، پوشش خبری، مصاحبه، معرفی الگوهای برتر به جامعه، ایجاد اتاق رصد، پایش و جمع آوری گزارش های مردمی، ارائه گزارش هفتگی فعالیت‌ها و اقدامات رزمایش به مردم، معرفی سوژه‌ها به صدا و سیما، ایجاد انضباط مالی برای همه نهادهای حمایتی با هدف در جریان قرار گرفتن مردم از آخرین و بهترین فعالیت‌ها این پویش مردمی از دیگر اقدامات است.

افرادی که ایده های خوبی برای کمک به نیازمندان دارند این ایده ها را به سازمان بسیج ارائه کنند تا در راستای اجرای رزمایش کمک مومنانه مورد استفاده قرار گیرد.


الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج به حق زینب کبری سلام الله علیها

حتما ببینید

نگرانی سردار جلالی از کاهش جمعیت کشور

ایسنا/ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه زنگ خطر کاهش نرخ موالید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *