خانه » اخبار » انقلاب اسلامی تهدید کرونا را به فرصت تبدیل می‌کند

انقلاب اسلامی تهدید کرونا را به فرصت تبدیل می‌کند

سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی قرب بقیه الله (عج) در بازدید از قرارگاه مردمی مدافعان سلامت تهران بیان کرد: جنگ یک تهدید برای ملت ما و کشور ما بود اما به فرموده حضرت امام (ره) برای ما نعمت هم بود زیرا ما هنر سازماندهی را در جنگ آموختیم و با همان تجربه مردم به رهبری حضرت امام (ره) تهدید جنگ را به فرصت تبدیل کردند.
مسائل زیادی در این چهل ساله ملت ایران را تهدید کرده است اما با هوشیاری و هوشمندی و همراهی مردم به فرصت تبدیل شده اند که از آن جمله فتنه ها، جنگ ها و مسائل مختلف از جمله بلایای طبیعی است.
سرلشکر جعفری تصریح کرد: در ماجرای داعش هم که تهدید منطقه ای بود و مردم و کشورهای منطقه را تهدید می کرد، فرصتی برای همدل شدن مردم ایران، عراق، سوریه و سایر ملت ها شد و با همدلی منطقه ای، فرصت از آنان گرفته شد و با همراهی خوب مردم منطقه، نیروهای مردمی موفق به شکست داعش شدند.
فرمانده سابق کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اوج همدلی مردم در همراهی با انقلاب را تشییع بی نظیر و باشکوه سردار حاج قاسم سلیمانی خواند که این همدلی به نقطه اوج خود رسید.
پس از چهل سال حوادثی مانند سیل و زلزله به تجربیات جدیدتری از انسجام و همدلی مردمی مبدل شد و اگر بحران کرونا را در امتداد همان حوادث بدانیم خواهیم دید که انسجام و همدلی مردم برای مقابله با این ویروس بسیار جدی و همگانی و مثال زدنی است.
کرونا فرصت گسترده ای برای نقش آفرینی مؤثر و فراگیر مردم به وجود آورده است که امروز در همه دنیا از این همدلی و هم افزایی عمومی به عنوان سند افتخار ملت ایران و جمهوری اسلامی یاد می شود.
فرمانده قرارگاه فرهنگی قرب بقیه الله (عج) تاکید کرد: در مقابله با جنگ نرم نیز همین هسته های مردمی کوچک باید به صورت آتش به اختیار و هم افزا شکل بگیرد.
برای عبور از مشکلات و بحران های این چنینی باید تلاش کرد هسته های مردمی، محله ای شکل بگیرد و همانگونه که شما به موقع به میدان خدمت به مردم آمدید و تجربه ای بسیار خوب کسب کردید، این تجربه را به دیگران هم منتقل کنید.
باید این رزمایش و تمرینات را جدی گرفت و از آن به عنوان تجربه استفاده کرد زیرا کروناهای خطرناک تری در جامعه وجود دارد که برایمان ملموس نیست و آن را حس نمی کنیم و این هنر ماست که بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم که در بیانیه گام دوم انقلاب، شکل گیری یک حرکت بزرگ اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است.
وی در پایان گفت: خوشبختانه در مردم، باوری ایجاد شده است که می توان در سایر مسائل اجتماعی نقش آفرینی کرد و با این خودباوری می توان تهدیدات فرهنگی، اجتماعی را به فرصت تبدیل کرد.


الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج به حق زینب کبری سلام الله علیها

حتما ببینید

نگرانی سردار جلالی از کاهش جمعیت کشور

ایسنا/ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه زنگ خطر کاهش نرخ موالید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *