خانه » اخبار » توصیه‌های آیت‌الله یزدی در آستانه ماه رمضان

توصیه‌های آیت‌الله یزدی در آستانه ماه رمضان

آیت‌الله یزدی‌در سخنانی با اشاره به شرایط خاص کشور در آستانه ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در اثر بیماری کرونا، بسیاری از افراد از شغل و کار و زندگی خود بازمانده اند و ناچارند در خانه بمانند. این شرایط که با توجه به دستورات مجموعه‌های بهداشت و درمان کشور لازم‌الاطاعه و برای حفظ جان مردم است، موجب شده ‌برخی افراد دچار مضیقه و فشار در زندگی شوند. لذا هرکس که می‌تواند لازم است برای ضعفا، فقرا و آنهایی که درآمد روزانه دارند و زندگیشان وابسته به کار روزانه است یا آنهایی که اصلا کاری ندارند، به هر صورت ممکن اعانه و کمک کند.

همانطور که مقام معظم رهبری اشاره فرمودند در تعدادی از شهرها مردم به طور خودجوش کمیته‌هایی را تشکیل دادند و در حال کمک به نیازمندان هستند که این اقدامات بسیار موثر، ارزشمند و به‌جاست.

در این شرایط، به روش‌های مختلف می‌توان به مردمی که در اثر کرونا در خانه مانده‌اند، کمک کرد؛ چه به‌صورت نگرفتن اجاره از مستاجر و چه به‌صورت کمک‌های روزانه و تامین غذا و دارو به هر کیفیتی. یقینا این کمک‌ها بسیار موثر است.

افرادی متمکن هستند و می‌توانند کمک کنند اما نمی‌توانند شخصاً پیگیر این اقدامات باشند لذا باید برخی با برنامه‌ریزی مناسب، متصدی جمع‌آوری کمک‌ها شوند و یا با پیگیری نیازها به افراد متمکن و دارای ثروت اطلاع دهند و با آنها همکاری کنند.

باید برای ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی کرد تا به افرادی که در این شرایط باید در منزل بمانند و روزه بگیرند کمک شود. چه کمک‌های مستقیم و چه جمع‌آوری کمک‌ها و توزیع آنها بین مستحقین و یا راهنمایی خیرین به سمت افراد نیازمند.

هرکدام از این اقدامات و کمک‌ها در شرایط کنونی، عبادت محسوب می‌شوند. این کمک‌ها یک انفاق صرف نیستند بلکه انفاقی هستند که به‌خاطر شرایط موجود، نوعی رنگ عبادی فوق‌العاده پیدا کرده و هر کسی که به اوضاع و احوال و شرایط فعلی آشنا باشد این مسئله را متوجه می‌شود.

آیت‌الله یزدی در پایان برای همه کسانی که این روزها و در این شرایط سخت، برای رفع مشکلات مردم و کمک به نیازمندان تلاش می‌کنند، توفیق مسالت کرد.


الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج به حق زینب کبری سلام الله علیها

حتما ببینید

نگرانی سردار جلالی از کاهش جمعیت کشور

ایسنا/ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه زنگ خطر کاهش نرخ موالید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *