خانه » اخبار » حضور یک نویسنده آمریکایی در ایران در روزهای شیوع کرونا

حضور یک نویسنده آمریکایی در ایران در روزهای شیوع کرونا

نشریه خط حزب الله روایتی از حضور یک نویسنده آمریکایی در ایران در روزهای شیوع کرونا را روایت کرده است.

در این مطلب آمده است؛


همبستگی و همدلی اجتماعی مردم ایران تا آنجا خیره کننده بود که تحسین ناظران بین المللی را نیز برانگیخت. جنیفر گرین، «نویسنده ای آمریکایی است که بیش از یک سال است در ایران به سر می برد و وقتی کرونا به ایران رسید، تصمیم به خروج از ایران داشت اما موفق نشد. گرین بعد از اینکه ناچار شد در ایران بماند، تجربه خود را از حضور در ایران منتشر کرد. او در ابتدای متن خود می نویسد از اینکه در ایران ناچار شد بماند، به شدت احساس نگرانی می کرد.
«پس از خواندن اخبار رسانه های غربی مبنی بر حمله مردم به فروشگاه ها از روی ترس و وحشت و خالی کردن یکباره آنها از مواد ضدعفونی کننده، ماسک و حتی ماکارونی، فکر کردم بهتر است به جای برگشتن به آمریکا در ایران بمانم.»
«این روزها میادین تره بار و فروشگاه ها در ایران مقداری شلوغ است اما من هیچ کمبودی حس نمیکنم، مردم برای خرید همدیگر را هل نمیدهند، دعوا نمی کنند، چنگ نمیزنند… برخی افراد داوطلبانه دستگاههای خودپرداز را ضدعفونی می کنند، برای افراد بی خانمان دستکش تهیه می شود، برخی صاحبخانه ها دو ماه از مستاجران خود کرایه نمی گیرند، در برخی مناطق به درب منازل می روند و رایگان دستکش و مواد ضدعفونی کننده به مردم میدهند، برخی کارگاه تولید ماسک راه اندازی کرده اند، کمپینی برای حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده به راه افتاده است و…
«این چیزها را با سایر نقاط دنیا مقایسه کنید و ببینید ایران چقدر متفاوت است. من آرزو میکنم بقیه مردم دنیا در مواجهه با کرونا، از ایرانیان یاد بگیرند.
اینها در حالی است که مردم ایران تحت تحریم هستند. با این وضعیت، به نظرم من اگر در ایران باشم آرامش بیشتری دارم تا اینکه به آمریکا برگردم. چون در اینجا الزم نیست
الوه بر ویروس وحشتناک کرونا، با ویروس وحشتناک رفتار اطرافیانم هم روبرو باشم.»
می گویند در حوادث و مشکلها است که عیار انسانها مشخص می شود. و حالا ویروس کرونا، عیار خوبی برای سنجش رفتار انسانها است، عیاری که در ایران نشاندهنده عمق فرهنگ اسلامی در دل مردم است. دقیقا بر خلاف ادعای کسانی که در این یکی دو دهه اخیر بخصوص متأسفانه بعضیها تلاش کردند که فرهنگ ایرانی را تحقیر کنند – فرهنگ اسلامی ایرانی را تحقیر کنند- برای اینکه مردم را متوجه فرهنگ غربی و سبک زندگی غربی بکنند، برخلاف خواسته آنها نه، خوشبختانه این احساس در احساس تفکر اسلامی و فرهنگ اسلامی و زنجیره ارزش های اسلامی در مردم بسیار احساس قوی و راسخی است.


الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج به حق زینب کبری سلام الله علیها

حتما ببینید

نگرانی سردار جلالی از کاهش جمعیت کشور

ایسنا/ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه زنگ خطر کاهش نرخ موالید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *