خانه » اخبار » روزی برای تمام ما ایرانیان

روزی برای تمام ما ایرانیان

هویتی که از پس تمام تاریخ بشریت گذشت و میراثی گرانقدر برای ما و آیندگان به شمار می رود.
این هویت سترگ اگر چه در طی قرن ها حضور پرشکوه، رنج و درد کم به خود ندیده است! اما به برکت تاریخ و مردمان نازنینش که قدرش را دانند به حیات خود ادامه داده تا به منزلگاه امروزی رسید.
تاریخ نگاران نوشته اند 400 سال پیش کمتر یا بیشتر درست در همین روز جوانان این مرز و بوم پنجه در پنجه پرتغال بزرگترین استعمالگر آن روزگار که هماوردی برای خود نمی دید انداخت.
نتیجه نبرد شگفت بود! ایرانیان به سرداری امام قلی خان فرمانده شاه عباس صفوی هرمز را از لوث اشغالگر اروپایی پاک کردند و به آقایی پرتغال در این سرزمین کهن پایان داد.
در اهمیت این اتفاق همین بس که آلبوکرک پرتغالی نابغه نظامی قرن پانزدهم بر این عقیده بود که تجارت جهانی برای کسی است که هرمز در مشتش باشد.
قرن های متمادی از آن روز تاریخی گذشت در قرن 20 اما اتفاقات و تحولات تازه در حال رخ دادن بود، خلیج فارس تنها دیگر جنبه تجارتی نداشت قلب تپنده جهان شده بود.
63 درصد ذخایر نفتی وگازی جهان درست در زیر پای این منطقه جای گرفته و 41 رصد مصارف نفتی جهان را تامین می کند.
خلیج فارس اکنون داستان دیگری دارد پرتغال جای خود را به انگلیس و آمریکا داده وبه جای جنگ علنی تحریف تاریخ قلب هویت یک ملت را نشانه گرفت.
از انگلیسی هایی که با شیطنت برای اولین بار نام جعلی خلیج عربی را در کنار خلیج فارس به کار بردند تا غلیان پان عربیسم عبدالکریم قاسم کودتاچی عراقی و جمال عبدالناصر مصری که انگار فراموشش شده بود خود در کتابش از خلیج فارس نام می برد چشم را بر روی واقعیت تاریخی بستند.
تا امروز که ترامپ برای خوشامدگویی متحدان خود در جنوب خلیج فارس از اسم جعلی استفاده می کند.
همه این ها نشان می دهد که آن ها نه تاریخ خوانده اند نه هرودت را می شناسند نه گزنفون، مورخین عهد باستان که تا ابد این سرزمین و دریا را پارس نامیده اند
اما حقیقت هیچ زمان قابل کتمان نیست این تلاش های مذبوحانه همانند خاک پاشیدن بر روی خورشید است.


الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج به حق زینب کبری سلام الله علیها

حتما ببینید

چهار اقدام ضروری برای رونق بورس به روایت قالیباف

فارس/ رئیس مجلس تصریح کرد: باید از ظرفیت عظیم نقدینگی موجود در بازار سرمایه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *