خانه » اخبار » وضع امروز ایران بهتر از آمریکا است

وضع امروز ایران بهتر از آمریکا است

حسن عباسی در ویژه برنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر (عضو دفتر تحکیم وحدت) که با عنوان « ویروسی به نام مذاکره» به صورت زنده از فضای مجازی منتشر شد، گفت: شکست برجام، شکست ایدئولوژی لیبرال دموکراسی و همچنین شکست حقوق بین الملل و سازمان بین الملل است.

عملا شکست دولت فعلی، شکستی است که عبرت‌های زیادی در آن است. اما می‌بینیم که این مورد محدود به هسته‌ای هم نشد و بعد آن بحث برجام‌های ۲و۳ بعد آن مطرح شد.

 نکته اول سال ۲۰۲۰ است که تقریبا ۹۷ روز از آن گذشته است، سالی که برای جهان سال سرنوشت ساز اعلام شده است و نکته دوم پنج برجامی است که توسط ایالت متحده برای ایران ترسیم شده بود.

این موضوع به گونه ای بود که وزیر انرژی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شش ماه اول سال ۲۰۲۰میلادی نوشت‌ساز است و تکلیف رژیم ایران در آن مشخص خواهد شد.

سوال اینجاست که این فرد چه اطلاعاتی دارد که ایران دچار فروپاشی می‌شود؟ او در تحلیل آینده جهان بعد از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد: طبق گفته کارشناسان جهان، تاریخ به دو قسمت قبل ویروس کرونا و بعد از ویروس کرونا تقسیم خواهد شد و سال ۲۰۲۰ که سال سرنوشت نامیده شده بود با ترور سردار سلیمانی آغاز و با شیوع کرونا به اوج خودش رسیده است!

با شیوع ویروس کرونا تمدن غربی ناکارآمدی و شکست خودش را برای همه به نمایش گذاشته است، از طرف دیگر این سال برای انقلاب اسلامی نیز سال مهمی است.

رقابت امروز بین لیبرال دموکراسی ایالت متحده و اسلامِ انقلابی مدنظر اسلام و جمهوری اسلامی ایران است و این تقابل است که سال ۲۰۲۰ را به سال سرنوشت تبدیل کرده است و در ادامه نیز تحولاتی را شاهد خواهیم بود.

دولت دچار تنگه‌ زمانی است و ۳۵۰-۳۶۰ روز وقت دارد و باید آبروی لیبرال دموکراسی را که قرار بود با مذاکره با امریکا مشکل آب خوردن مردم را هم حل کند در زمان باقی مانده کسب کند. مسئله بقای لیبرال، اصلاح طلب و غربگرا به این مسئله بستگی دارد.

همچین این زمان برای دولت ترامپ نیز حساس است. ترامپ روی مذاکره با کره شمالی، ایران و طالبان حساب کرده بود.

برجام اول، برجام هسته ای بود

که هفته بعد از ترور سردار سلیمانی توسط کشورهای اروپایی پرونده هسته ای ایران به سازمان ملل فرستاده شد و تحت عنوان تخلف ایران از برجام اجرای طرح ماشه مطرح شد و در ادامه جانسون اعلام کرد ایران باید به برجام ترامپ تن دهد!

برجام دوم، برجام منطقه ای بود که ایران باید از کشورهای منطقه خارج شود.


در برجام ۲ آمریکایی‌ها اولین ضربه را با ترور سردار سلیمانی زدند و در ادامه طرح معامله قرن را مطرح کردند و انتطار داشتند اصلاح طلبان ایران به پای میز مذاکره بیایند، که در نهایت محور مقاومت این معامله را جدی نگرفت و این برجام نیز شکست خورد.

برجام۳، برجام موشکی

بود. که حتی بحث ان در جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی هم توسط رئیس جمهور مطرح میشد!
اما بعد از شهادت حاج قاسم و واکنش نشان دادن ایران به آن که باعث حیرت کشورهای جهان شد، مرم موشک ها را مظهر اقتدار می دانستند و این برجام هم شکست خورد.

برجام چهار در مسائل فرهنگی

بود ‌و سلبریتی های دولتی برای آن پای کار آمدند. در قضایای گرانی بنزین سلبریتی ها همراهی جدی کردند و به حکومت تهمت دروغ گویی زدند، مشکی پوش شدند. در جشنواره فجر تلوزیون را تحریم کردند و در عید نوروز دوباره به سرعت به تلوزیون بازگشتند!

 ما اجازه نمی دهیم نقش و روش مخرب فرهنگی، سیاسی و ضدیت با منافع ملی در همراهی شما با غرب و دشمنان این ملت فراموش شود. و این رفتار ناجوانمردانه شا باید برای تاریخ ملت تبیین شود.

برجام ۵

به طور جدی مطرح شد، تحت این عنوان که ویروس کرونا در سطح جهان شایع شده و همه کره زمین را در بر گرفته است و بیش از ۲۰۰ کشور درگیر آن است.

تصویری که برخی از مسئولان دولتی سعی دارند القا کنند این است که در این فضا بهترین وقت است که ما به آمریکا و جهان التماس کنیم. که تعداد کشته‌ها در ایران بالا می رود و برای حل آن چاره ای جز آن که تحریم‌ها برداشته شود نداریم. این در حالی که وضع امروز ایران در تحریم به مراتب بهتر از آمریکایی است که دنیا را تحریم کرده است.


الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج به حق زینب کبری سلام الله علیها

حتما ببینید

نگرانی سردار جلالی از کاهش جمعیت کشور

ایسنا/ رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه زنگ خطر کاهش نرخ موالید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *